درباره ما

سخن مدیرعامل
پیرو درک ضرورت پیدایی و شکل¬گیری شرکت¬های مهندسین مشاور و آغاز تشکیل مهندسین مشاور جدید و به¬ منظور شرکت در بررسی و تهیه طرح¬های جدید رسته آب با استفاده از فرصت افزایش درآمد نفت و گشایش وضع اعتبارات طرح¬های عمرانی، شرکت مهندسین مشاور آبفن در نخستین سال¬های دهه ۵۰ خورشیدی، به¬ثبت رسیده و پس از موفقیت در کسب صلاحیت از سازمان برنامه و بودجه آغاز به فعالیت نمود.
لازم به توضیح است اجرای پروژه¬های ملی و عمرانی به¬ویژه با توجه به نیازهای روزافزون صنعت پیچیده¬ی آب و نیروگاه برقابی و بالاخره با توجه به نیاز خود اتکایی کشور در اجرای پروژه¬های وسیع عمرانی، از مواردی بود که برای تحقق بسیاری از هدف¬های والا و درازمدت در این مرز و بوم ضرورت ایجاد شرکت¬های مهندسین مشاور را دو چندان می¬نمود.
شرکت مهندسین مشاور آبفن پس از سال¬ها تجربه در پروژه¬های عمرانی و با تکیه بر توان بالای فنی و مهندسی با حضور حدود ۲۰۰ نفر پرسنل سختکوش که بالغ بر ۱۰۰ نفر از آنان، دانش¬آموخته¬ی رشته¬های فنی و مهندسی دانشگاه¬های برتر داخلی و بین¬المللی، در گرایش¬های تخصصی مختلف می¬باشند، استفاده از تعداد قابل توجه مهندسین طرح¬های عمرانی، شرایطی ایجاد کرده است که اکنون با پشت سر گذاشتن حدود ۴۰ سال از تأسیس خود، می¬توان با افتخار و سربلندی، از نقش کارساز و حضور موفقیت¬آمیز خود، در طرح پروژه¬های سدسازی به ویژه سدهای خاکی و Roller Completed Concrete) RCC)، نیروگاه¬های برقابی، شبکه های آبیاری و زهکشی، خطوط انتقال سیالات، تأسیسات آب و فاضلاب، مطالعات منابع آب، محیط زیست، اقتصادی و اجتماعی، طرح¬های تونل در پروژه¬های صنعت آب و …، سخن به ¬میان آورد و در سایه¬ی مجموعه صلاحیت¬های احراز شده، در رتبه¬بندی فعالیت¬های تخصصی و گواهینامه¬ها و تقدیرنامه¬های دریافتی، مفتخر می¬باشد که با اصالت بخشیدن بر محور کیفیت¬گرایی و استفاده از برنامه-ریزی¬های درست و انجام طرح¬های مفید آموزشی شرایطی بوجود آورده که می¬تواند در انجام بهنگام و صحیح تعهدات خود به-گونه¬ایی عمل نماید که علاوه بر آموزش و تربیت متخصصان فراوان، در دو دهه اخیر، به¬عنوان مشاور امین و معتمد، مورد توجه کارفرمایان خود باشد.
این شرکت، در مسیر تحقق چشم¬انداز و اهداف استراتژیک خود، نه تنها در داخل کشور، بلکه سعی دارد در کشورهای همسایه نیز، با ایجاد هسته¬های سازمانی توانمند و قوی و نمایندگی¬های ثبت شده در این کشورها و صدور خدمات مهندسی، می¬تواند در جایگاه ۱۰ شرکت صاحب نام مشاوره خدمات مهندسی آب کشور قرار گرفته و به رشد متوازن پایدار و ارتقای امنیت مالی و اقتصادی دست یابد. با این اعتقاد تبدیل شدن به شرکتی پیشتاز و سرآمد در عرصه¬ی ارایه¬ی خدمات مشاوره فنی و مهندسی، با تکیه بر کیفیت برتر، جلب اعتماد در سایه¬ی صداقت و سلامت، تعهد و مسؤولیت¬پذیری و عبور از مسیرهای درست و سنجیده میسر می¬باشد.
اکنون مهندسین مشاور آبفن وظیفه¬ی خود دانسته و مفتخر است، تمامی این تجارب گرانبها و ارزنده را که در خلال سال¬ها تجربه-اندوزی بدست آورده، در اختیار متقاضیان علاقمند اعم از پرسنل جوان، پیمانکاران و مهندسین مشاور تازه تأسیس رسته آب قرار دهد.

مهندسين مشاور آبفن
شركت مهندسين مشـاور آبفن در سال ۱۳۶۰ از ادغام دو شركت مهندسين مشـاور راكشــاب و راه كاشت كه به طور جداگانه در زمينه منـــابع آب فعاليت داشته اند تأسيس گرديد و تاکنون فعاليت خود را در زمينه مهندسي منابع آب ادامه داده است.
مهندسين مشاورآبفن طي سالها فعاليت در طرح هاي مختلف مهندسي در رشته هاي توسعه منابع آب، سدسازي، آبياري و زهكشي، كشاورزي، تعاوني¬هاي توليد روستايي، تأسیسات آب و فاضلاب شهری و صنعتی و غيره پروژه های متعددی را در مراحل مختلف مطالعاتی، طراحی،‌ نظارت بر ساخت و بهره‌برداري به انجام رسانده و به درجه‌اي از مهارت رسيده است كه پيچيده ترين طرح‌هاي مهندسي مرتبط با زمينه‌هاي فعاليت شركت را بدون نياز به استفاده از كارشناسان خارجي و با اتكا به امكانات خود به انجام مي‌رساند.

چشم انداز و ارزش ها
اين مهندسين مشاور كاملاً به اصل مشتري مداري اعتقاد داشته و به منظور ارائه خدمات بهتر به كارفرمايان و جلب رضايت آنان همواره بر كيفيت كار و مديريت ارزش و زمان تأكيد داشته است.
اين مهندسي مشاور ضمن ارتباط مستمر با كارفرمايان خود و اطلاع از نيازها و خواسته‌هاي آنان، همواره سعي در ارائه خدمات منطبق با سفارش كارفرما داشته است. دريافت لوحهاي تقدير، همچنين نتايج ارزشيابي، نقطه نظرات كارفرمايان مختلف و اخذ گواهينامه های ۹۰۰۱:۲۰۰۰ ISO و ۹۰۰۱:۲۰۰۸ ISO گواه اين مدعا مي‌باشد.
تضمین کیفیت یکی از ارکان سیستم مدیریت کیفیت این مهندسین مشاور است که در کنار آن طرح ریزی کیفیت (با استفاده از سند رسمی طرح کیفیت پیوست) کنترل کیفیت (با استفاده از مکانیزم و فرایند بازنگری و کنترل توسط کمیته فنی) و بهبود کیفیت (با استفاده از کار تیمی، انتقال تجارب، ارائه پیشنهادهای بهبود و در قالب پنج کمیته بهبود مستمر بهره‌وری) نیز وجود داشته و مدیریت کیفیت عملاً به کیفیت مدیریت تبدیل شده است. خط مشی و اهداف کیفی به عنوان چارچوب تعیین وظایف کیفیتی هر بخش در این مهندسین مشاور محور اساسی حاکم بر ارکان سیستم مدیریت کیفیت است.

عضویت ها در مجامع
– جامعه مهندسان عمران آمریکا ASCE
– کمیته ملی سدهای بزرگ (ICOLD)
– کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران IRNCID
– انجمن مکانیک سنگ ایران (IRSRM)
– انجمن بین المللی مکانیک سنگ (ISRM)
– جامعه مهندسین مشاور ایران (IRNSCE)
– انجمن تونل ایران IRTA
– انجمن ژئوتکنیک ایران جامعه مکانیک خاک
– سازمان نظام مهندسی
– کانون وکلای دادگستری ایران

رتبه بندي مهندسين مشاور آبفن:
• رتبه يک خدمات مدیریت طرح.
• رتبه يک ســـد ســــازي.
• رتبه¬ يک¬ شبکه¬آبياري¬وزهکشي.
• رتبه سه تأسيســات آب و فاضلاب.
• رتبه سه رشته کشاورزي، منابع طبيعي، دامپروري.